HEMEN BİLGİ AL

Sık Sorulan Sorular

Villada bir sorunla karşılaştığımda ne yapmalıyım?

Rezervasyon yapılış sürecinde ya da giriş gününde görevli arkadaşların iletişim bilgileri tarafınıza iletilmektedir. Herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda ya da bir ihtiyacınız olduğu takdirde arkadaşlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Villa temizlikleri nasıl oluyor?


Villaların temizlikleri müşteri giriş-çıkış saatleri arasındaki zaman diliminde yapılmaktadır. Haftalık kiralamalarda, hafta içerisinde talep edilen ekstra temizlik fiyata dahil değildir.

Bir haftadan uzun süreli konaklamalarda müşterinin isteği doğrultusunda haftada bir kez temizlik yapılabilmektedir.

Hasar depozitosu neden veriliyor?

Her villanın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu kiracıdan tahsil edilecektir.

Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında kiracıya gönderilen konfirme belgesinde yazılı olarak yer alacaktır.

Hasar depozitosu kiracıdan, villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve kiracı villadan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa ile villanın demirbaşların da bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir.

Kiracının sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito kiracıdan alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir.

Villada oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise kiracıdan bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

Rezervasyon iptali ve tarih değişikliği nasıl yapılıyor?

Rezervasyon yaptığınız tarihlerde değişiklik yapma hakkınız mevcuttur ancak birkaç koşula bağlıdır.

Villaya girişe 30 gün kala tarih değişikliği yapılabilir. Rezervasyonda sezon değişikliğinden doğan fiyat farklarının tekrar hesaplanıp, ev sahibine yapılan ön ödeme ücreti ve kesilen faturaların değişmesi demektir.

YAPILAN REZERVASYONLAR MÜCBİR SEBEPLER ( ÖLÜM-HASTALIK ) HARİCİNDE VİLLAYA GİRİŞ GÜNÜNE 60 GÜN KALANA KADAR  % 50 KESİNTİ İLE İPTAL EDİLEBİLİR. İADE İŞLEMLERİ İPTAL GERÇEKLEŞTİKDEN SONRA 1 AY İÇERİSİNDE YAPILIR. MÜCBİR SEBEPLERİN BEYANLARI RAPOR İLE İSPAT EDİLME ZORUNLULUĞU VARDIR.

* Talep edilen tarih değişikliği ve iptaller yazılı bildirilmelidir. Bildirilmediği takdirde yaşanabilecek mağduriyetten şirketimiz sorumlu değildir.

REZERVASYON İPTALLERİNDE VİLLAYA GİRİŞİNE 60 GÜNDEN DAHA AZ BİR ZAMAN KALDIĞINDA ÖDEME İADESİ YAPILMAZ.

* 2021 Turizm sezonu içinde yaşanan Covid-19 salgını sebebi ile misafirlerimizin ve 1. derece yakınlarının hastalıktan etkilenmesi rezervasyonun iptaline sebeptir. Covid-19 nedeni ile iptal olan rezervasyonların iadesi kesintisiz yapılacaktır.

Mücbir sebepler nelerdir?

Mücbir sebep, hukukta görevin, taahhüdün ve sorumluluğun yerine getirilmesine engel teşkil edebilecek nitelikte bulunan ölüm, iflas, hastalık, tutukluluk, afet ve buna benzer hallerdir.

Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Sitemizde beğenmiş olduğunuz ve rezervasyon yapmak istediğiniz villanın sayfasına girdikten sonra müsaitlik takviminden rezervasyon yapmak istediğiniz tarihlerde villamız müsait mi diye kontrol ettikten sonra o sayfadaki "Rezervasyon Yap" butonuna tıklayarak villaya giriş ve çıkış yapılacak tarihler seçilip ardından tüm bilgileri doldurup gönder demeniz yeterlidir.

Daha sonra talebiniz bize ulaşacak. Göndermiş olduğunuz talep uygun ise ön ödeme yapabilmeniz için ödeme bilgilerini içeren bir mail tarafınıza iletilecektir.

Ön ödeme yapılabilmesi için size 24 saat opsiyon verilecektir ve bu süre içinde ödeme tarafımıza gelirse rezervasyon işleminiz onaylanacaktır.

Tatilimin ödemesini nasıl yapabilirim?

Havale ile Ödeme : Tarafınıza iletilen hesap bilgilerimize ön ödeme(%30) yapıldıktan sonra en kısa sürede rezervasyonun teyit edildiğine dair formunuz size iletilir.

Nakit Ödeme : Konaklama bedelinin kalan ödemesi giriş gününde nakit olarak tahsil edilmektedir.

Kiraladığımız villada kaç kişi konaklayabiliriz?

Villalardaki konaklayabilecek kişi sayısını belirleyen faktör villa kapasitesi oluyor. Yani kapasite kadar kişi konaklayabiliyor. Örnek vermek gerekirse 4 kişilik bir villada 7-8 kişi konaklayamazsınız. Ancak bazı villalarımızda salonda bulunan koltuk 1 kişinin yatmasına uygun olacağından dolayı, koltukta yatmak koşulu ile villa kapasitesinin üzerine fazladan 1 kişi konaklamak için gelebilir.

Villa ücretine neler dahil?

Elektrik, Su,  Tüp gaz, internet kullanımı, Günlük Havuz - Bahçe Bakımı ve Villaya Giriş Yapılmadan Önceki İlk Temizlik ücreti fiyata dahildir.

Yemek hizmeti var mı?

Villalarımızda yemek hizmeti ne yazık ki yoktur. Sizler yiyecek ihtiyaçlarınızı çevre restoranlardan veya evdeki mutfak düzeneğini kullanarak kendiniz giderebilirsiniz.

Yaş sınırı var mı?

Ebeveyn eşliğinde 18 yaş altı misafirlerimiz villalarımızda konaklayabilir. Aksi taktirde villada konaklayacak olan tüm misafirlerimizin yaşı 18 yaş altı ise rezervasyon yapılamayacaktır.

Minimum kiralama süresi ne kadardır?

Genel olarak yüksek sezonda ve bayram haftalarında bu süre 7 gece 8 gün olmak şartı ile villalar kiralanmaktadır.

Ancak bazı villaların bazı dönemlerinde bu süre değişiklik göstermektedir. Villalarımız da dolu tarihler arasında kalan kısa süreler için ekstra olarak kampanyalar düzenleyip müşterilerimizi sitemiz üzerinden haberdar etmekteyiz.

Bunlar dışında minimum kiralama süresi her villa için 7 gün 7 gece olarak belirlenmiştir

Villaya gelirken yanımızda neler getirmeliyiz?

Villaların mutfak araç gereçleri tam donanımlı olup sadece blender, fritöz vb. ürünler bulunmamaktadır. Her villada banyo ve yüz havlusu ve yataklar hazırlanmış bir şekilde teslim edilmektedir. Özel eşyalarınız dışında belki fotoğraf makineniz ve dizüstü bilgisayarınızı veya iPodunuzu yada plajda kullanmak için plaj havlusu getirebilirsiniz.

Bazı villalarımızda plaj havlusu da verilmektedir. Ayrıca bazı binalarımızın mutfak ekipmanları standartların üzerinde daha donanımlı olabilmektedir. Bu durum ev sahibinin inisiyatifinde olan bir durumdur.

Size nasıl güvenebiliriz?

Web sitemizin “Hakkımızda” bölümüne tıklayıp ulaşabilirsiniz.
Maliye Bakanlığından online olarak veya telefon yoluyla hakkımızda bilgi alabilirsiniz.
Ayrıca Turizm Bakanlığına Bağlı 9119 numaralı TURSAB acentasıyız.
Sitemizde alt sag köşede buluna dijital doğrulma sistemini kullanarak sitemizin güvenilirliğini inceleyebilirsiniz.

Villalara evcil hayvan getirebilir miyiz?

Aksi belirtilmediği takdirde villalarımızda evcil hayvan kabul edilmemektedir.

NEDEN HALAL VİLLA BOOKING

NEDEN HALAL VİLLA BOOKING

Villa tatili hakkında en çok merak edilen başlıklar

En İyi Fiyat
Garantisi

Halal Villa Booking sahip olduğu geniş portföy ile diğer alternatifleri içinde size en uygun korunaklı villayı bulmanızı sağlar. Her bütçe ve tarza uygun seçenekleri ile aradığınız villa tatili deneyimini sunar.

Tatil Danışmanınız
Yanınızda

Halal Villa Booking alanında tecrübeli ve sektöre hakim ekip çalışanları ile ailenize en uygun seçeneği bulur ve rezervasyonunuzun her aşamasını takip edip sorunsuz bir tatil yaşamanız için gereken her şeyi sağlar.

Türkiye'nin En Büyük
Korunaklı Villa Portföyü

Halal Villa Booking sahip olduğu villa portföyü ile Türkiye’de ki en büyük korunaklı villa kiralama acentasıdır. Aradığınız her bölge ve lokasyonda itina ile seçilmiş villalardan oluşan seçenekleri ile sektörün öncüsüdür.

Karşılaştırmalar

Karşılaştırmalara eklediğiniz villa bulunmamaktadır