Akdenizde Bir Lokum, Kalkan Kaş

Türkiye’nin Dalmaçya kıyılarının amaca yönelik olarak inşa edilmiş tatil köyleri ve gürültülü gece kulüpleri olduğunu hayal ediyorsanız açıkça hiç Kalkan'a gitmemişsinizdir. Otantik, geleneksel cazibe, küçük tatil köyü ve balıkçı köyü Kalkan'ın çok ciddiye aldığı bir şeydir. Önde Akdeniz ve dramatik bir şekilde arkada yükselen Toros Dağları ile yamaçta yer alan bu güzel eski köyün karakterinin korunmasını sağlamak için gelişme sınırlandırılmıştır. Buradaki yerliler, ziyaretçilerin hoş karşılandığından, ancak asla güçlük çekmediğinden emin olmak için çok çalışıyorlar, bu nedenle geleneksel yemekler sunan zarif restoranların , ilginç dükkanların ve güzel plajların tümü rahat ve davetkar bir havaya sahip.

Güzel Issız Plajlar

Sizi bilmiyorum ama benim diyebileceğim küçük bir kum parçası bulmak için bir insan denizinde yolumu seçmem gereken bir sahili ziyaret etmek istemiyorum. Kalkan'da bu bir sorun değildi. Köyün ana plajı, limanın hemen doğusundaki şirin bir çakıl taşına sahiptir ve nadiren dolu olan şemsiyeler ve yataklar sunmaktadır. Buradaki turkuaz su, zona hızla mükemmel bir yüzme derinliğine düştüğü için yüzücüler için harikadır.

Ekstra özel bir plaj deneyimi arayanlar, sahil boyunca, kristal sulara dalmış altın kumlu tenha bir koy olan Kaputaş'a gitmelidir. 

Şık Plaj Kulüpleri

Biraz lüksten hoşlanıyorsanız (ve kim sevmez ki), buradaki özel sahil kulüplerinden birine su taksisi götürmeye değer. Denize açılan terasları ve suya inen basamaklarla, bu zarif kulüplerden birinde güneşte tembellik yapmak, mükemmel yemekler yemek ve gün batımı kokteylinin tadını çıkarmak bize kesinlikle yüksek hayatı yaşadığımızı hissettirdi.

Canlandırıcı Su Sporları

Şnorkelle yüzmeyi seviyorsanız ve Kalkan çevresindeki berrak sular, keşfedilecek muhteşem bir denizaltı dünyası tam size göre. 

Karanlıktan Sonra Gevşeyin

Kalkan, sokağa dökülen mum ışığında masalar sunan sayısız seçkin restoranıyla hava karardıktan sonra canlanıyor. Bazı oteller geleneksel eğlence sunar ve hava karardıktan sonra dans etmek için birkaç gizli gece kulübü vardır. Parti hayvanıysanız Kalkan gece hayatı size göre değil. Bununla birlikte, davetkar bir geleneksel barda taze yerel malzemelerle hazırlanan lezzetli yemeklerin, birkaç kokteylin veya mükemmel şarabın tadını çıkarmak istiyorsanız, o zaman kesinlikle doğru yere geldiniz.

Gece Alışverişinin Yeri

Günün sıcağında alışveriş yapmak istemeyebilirsiniz, ama sorun değil çünkü Kalkan'daki dükkanlar - güzel Türk halılarından Türk lokumuna kadar her şeyi satan - gece yarısına kadar açık kalıyor. Böylece akşam yemeğinden sonra Arnavut kaldırımlı sokaklarda keyifli bir gezintiye çıkabilir, gece geç saatlere kadar vitrinlere bakabilirsiniz.